• 20/05/2024

İngiltere’nin en çok aranan suçlularının izine İspanya’da rastlandı

 İngiltere’nin en çok aranan suçlularının izine İspanya’da rastlandı

İngiltere’nin en çok aranan şüphelilerinden 12’sinin İspanya’da saklandıkları tespit edilince, İspanyol makamlarına gerekli başvurular yapıldı.

İngiltere Ulusal Suç Dairesi (NCA) ve İspanyol yetkililerin yaptığı yeni bir başvuruyla açıklanan listede cinayet ve uyuşturucu kaçakçılığından aranan isimler yer alıyor.

En çok arananlar arasında, 50 yaşındaki bir adam araba ile ezen 41 yaşındaki Nana Oppong da yer alıyor.

12 kaçağın isimleri şu şekilde;  Benjamin Macann, Jack Mayle, Callum Halpin, Asim Naveed, John James Jones, Callum Allan, Dean Garforth, Joshua Dillon Hendry, Mark Roberts, James Stevenson, Nana Oppong and Calvin Parris.

NCA’nın En Çok Arananlar listesi, bağımsız yardım kuruluşu CrimeStoppers, İspanyol kolluk kuvvetleri ve Birleşik Krallık polisinin ortaklaşa üzerinde çalıştıkları bir platform.

NCA’dan Steve Rodhouse, İspanya’nın “güvenli bir liman olmadığı” şeklinde görüş bildirirken “Kaçaklar genellikle kaçarken suç işlemeye devam ediyor ve bu adamlar nerede olurlarsa olsunlar suç işleyecekler. Şüphelilerin birçoğu İspanya’daki İngiliz göçmen topluluğuyla uyum sağlamaya çalışacak ve bilgisi olan herkesin bilgi vermesini istiyoruz” diye konuştu.

İLGİLİ HABERLER