bellonareklam1

İngiltere’nin en zengin ismi belli oldu!

 İngiltere’nin en zengin ismi belli oldu!
iinternational supermarket

İngiltere’nin en zengin ismi 2021 yılı itibarıyla 23 milyar sterlinlik servetiyle Sir Leonard Blavatnik oldu.

Ukrayna asıllı Blavatnik aynı zamanda ABD ve İngiliz çifte vatandaşı.

Blavatnik 2011 yılında Warner Müzik’i satın almış, 2013’te ise Rus petrol şirketi TNK-BP’deki hisselerini 7 milyar dolar karşılığında elden çıkarmıştı. Blavatnik’in yatırım şirketi Access Industries’in, LyondellBasell adlı e-ticaret şirketinde, Berlin merkezli Rocket Internet ve moda markası Tory Bunch’ta yatırımları bulunuyor.

EN ZENGİN İSİM DEĞİŞTİ
Blavatnik son bir yılda servetini 7,2 milyar sterlin (10,2 milyar dolar) artırmayı başararak, geçen yıl İngiltere’nin en zengin ismi olan Dyson ev aletlerinin kurucusu James Dyson’ı yerinden etti.

EN ZENGİN 5’Lİ

Listede Blavatnik’i sırasıyla 24,6 milyar sterlin (34,8 milyar dolar) ile emlak ve teknoloji sektöründeki yatırımlarıyla bilinen David ve Simon Ruben kardeşler, 17 milyar sterlin (24 milyar dolar) ile endüstri ve finans sektöründe yatırımları olan Sri ve Gopi Hinduja ailesi, 16,3 milyar sterlin (23 milyar dolar) ile ev aletleri ve teknoloji alanında yatımları olan Sir James Dyson, 14,6 milyar sterlin (20,6 milyar dolar) ile çelik yatırımcısı Lakshmi Mittal ve ailesi takip etti.

İLGİLİ HABERLER