İngltere’de bir erkeğe “kadınlarla toplum içinde seks konuşmama” cezası verildi

 İngltere’de bir erkeğe “kadınlarla toplum içinde seks konuşmama” cezası verildi

İngltere’de bir erkeğe “kadınlarla toplum içinde seks konuşmama” cezası verildi

Jacob Allerson isimli 34 yaşındaki bir erkeğin İngiltere ve Galler’deki herhangi bir kadına toplum içinde cinsel içerikli yorumlarda bulunması yasaklandı.

Allerson, Chester’da kadınlara defalarca cinsel içerikli uygunsuz yorumlar yaparken, onları sokaklarda takip edecek kadar ileri giderken yakalandı. Allerson, “hayır” cevabını kabul etmeyerek dükkanlarda ve kafelerde kadınları korkutup taciz ettiği belirtildi. Birkaç kişinin kendisini polise ihbar etmesinin ardından Allerson’a, 11 Mayıs’ta Chester Sulh Mahkemesi’nde 5 yıllık Cezai Davranış Emri verildi.

Cheshire Polisi, “diğer tüm önlemler tükendiğinde” anti sosyal davranışları durdurmak için önleyici bir tedbirin kullanıldığını belirtiyor. Allerson koşullara uymayı reddeder ve bölgedeki kadınları taciz etmeye devam ederse, parmaklıklar arkasına girip hapis yatabilir.

Independent Türkçe’de yer alan habere göre karar, Allerson’ın herhangi bir şekilde “İngiltere veya Galler’de halka açık yerlerdeki hiçbir kadına istenmeden, alenen cinsel yorum, öneri veya talepte bulunmak da dahil, bir kadını taciz, endişe veya sıkıntıya neden olacak şekilde” takip etmesini veya davranmasını yasaklayan bir emir içeriyor.

Bu karar kapsamında Allerson, Chester’daki çeşitli işletmelerden men edilirken bunlar arasında Caffè Nero’nun üç kahve dükkanı, bir Fatface mağazası ve yerel spor salonu zinciri Brio Leisure’ın Cheshire West ve Chester Borough’daki tüm şubeleri de yer alıyor.

Benzer şekilde, daha önce men edildiği bütün mekanlara girmesi de yasaklanan Allerson’ın, İngiltere ve Galler’deki herhangi bir personel gitmesini talep ederse buna uyması gerekecek. Allerson’a, daha önce kendisiyle buluşmayı kabul etmeyen kadınlarla bütün temasını “derhal kesmesi” de söylendi.

İLGİLİ HABERLER