• 13/04/2024

Jeffrey Epstein davası kapsamında isimler ortaya çıktı

 Jeffrey Epstein davası kapsamında isimler ortaya çıktı

Jeffrey Epstein davası kapsamında isimler ortaya çıktı

2019 yılında hücresinde intihar ettiği açıklanan Amerikalı milyarder Jeffrey Epstein’in yargılandığı dava ile ilgili isimler, eski ABD Başkanı Bill Clinton ve Prens Andrew da dahil olmak üzere açıklandı.

Epstein, partneri Ghislaine Maxwell ile birlikte reşit olmayan kız çocukları da dahil olmak üzere birçok kişiye cinsel tacizde bulunmak ve insan kaçakçılığı yapmakla suçlanıyordu.

Maxwell, bir İngiliz medya devinin kızı olarak Epstein ile işlediği suçlardan 20 yıl hapis cezasına çarptırıldı ve bu dava kapsamında isimlerin kamuya açıklanmasına karar verildi.

Listede suçlanan bazı isimler bulunurken, diğerleri iddialarda bulunuyor ya da potansiyel tanık olarak adları geçiyor.

Hakim Loretta Preska, çoğu ismin zaten kamuda yer aldığını ve birçok kişinin belgelerin açıklanmasına itiraz etmediğini belirtti.

Buckingham Sarayı daha önce iddiaların “kategorik olarak doğru olmadığını” ifade etmişti.

Clinton’ın ekibi, Epstein ile eski siyasetçinin bağlarını soruşturma başlamadan önce kestiğini ve Epstein’ın işlediği suçlara dair herhangi bir bilgiye sahip olmadığını belirtti.

2000’lerin başlarında hayırsever bir aktivist olarak takdir edilen Epstein’ın uçağıyla Bill Clinton’ın Afrika’ya yaptığı çok sayıda insani yardım gezisine katıldığı biliniyor.

Mahkeme belgelerine göre, Sjoberg ifadesinde Epstein’ın bir keresinde, kendisine Clinton’ın “genç kızları sevdiğini” söylediğini aktardı.

Clinton, daha önce başkanlık yaptığı dönemde 22 yaşındaki bir Beyaz Saray stajyeriyle ilişki yaşamıştı.

İLGİLİ HABERLER