Kate ve William Halkın Desteğinden ‘Çok Etkilendi’

 Kate ve William Halkın Desteğinden ‘Çok Etkilendi’

Reuters

Kensington Sarayı sözcüsü, Galler Prensi ve Prensesi’nin, Catherine’in kanser teşhisi sonrası aldıkları nazik mesajlardan “son derece etkilendiklerini” söyledi. Yapılan açıklamada, halkın mahremiyet isteğini anladıkları için “minnettar” oldukları da belirtildi.

Prenses Kate Middleton, geçtiğimiz cuma günü yaptığı bir video mesajında tedaviye başladığını açıkladı. Karın ameliyatını takiben yapılan testler sonucunda kanser teşhisi konulduğunu ifade etti.

Sosyal Medyadaki Destek

Sosyal medya, son haftalarda prensese yönelik vahşi söylentiler ve dedikodularla doluydu. Ancak Kate’in video mesajı, yayınlandığı Instagram’da neredeyse beş milyon kez beğenildi.

Aile Zamanı

Çiftin çocukları Prens George, Prenses Charlotte ve Prens Louis, cuma günü okul tatiline başladılar. Aile, tatil boyunca medyadan uzak kalmak istediğini belirtirken, bu süre zarfında medyada yer almaları beklenmiyor.

Kraliyet Ailesinin Durumu

Kraliyetin Paskalya etkinlikleri arasında en önemlisi, genellikle Windsor’daki St. George Şapeli’nde gerçekleşen Pazar günü kilise hizmeti olarak biliniyor. Ancak Prens William ve Kate’in bu yıl hizmete katılmayacaklarını, ancak Kral III. Charles’ın aileyi kiliseye götürebileceğini söylendi.

Prens ve Prenses’in, halkın desteğine ve anlayışına teşekkür ettiğive bu zor dönemde mahremiyetlerinin korunmasını istedikleri bildirildi. Aynı zamanda, sağlık ve iyileşme dilekleri için kendilerine ulaşan herkese teşekkür ettikleri açıklandı.

İLGİLİ HABERLER