Kathleen Fırtınası nedeniyle sıcak hava, İngiltere’yi etkisi altına alacak

 Kathleen Fırtınası nedeniyle sıcak hava, İngiltere’yi etkisi altına alacak

Gareth Fuller/PA

Kathleen Fırtınası, bu hafta sonu İngiltere’ye güçlü rüzgarlar ve yılın en sıcak gününü getirebilir. Meteoroloji Ofisi, Doğu Anglia’da sıcaklıkların 22°C’ye kadar ulaşabileceğini ancak aynı zamanda Cumartesi gecesi kuvvetli rüzgar ve yağmur uyarısı yaptı.

Kathleen Fırtınası’nın etkisiyle sıcak hava, İngiltere’yi etkisi altına alacak. Met Ofisi’ne göre, güneyden esen rüzgarlarla birlikte sıcaklıkların muhtemelen 22°C’ye kadar çıkması bekleniyor. Yılın en sıcak günü olabileceği belirtiliyor.

Rüzgar ve Uyarılar

Batı bölgelerde saatte 70 mil hızla esen rüzgarlarla birlikte gelecek olan fırtına, bazı bölgelerde şiddetli yağmur ve kuvvetli rüzgarlarla birlikte gelebilir. Uzmanlar, İngiltere’nin bazı bölgeleri için sarı hava uyarıları yayınladı.

Etki Alanları

Özellikle İskoçya’nın kuzey kesimlerinde rüzgarın etkisi Pazar gününe kadar devam edebilir. Bazı bölgelerde ise şiddetli sağanak yağış ve güçlü rüzgarlar bekleniyor. Bu durum, seyahat koşullarını ve kıyı bölgelerinde su baskını riskini etkileyebilir.

Genel Durum

Kathleen Fırtınası, sekiz ay içinde adı geçen 11. fırtına olma özelliğine sahip. Birleşik Krallık’ta fırtına sezonunda ender rastlanan bir isim olan “Kathleen”, güçlü rüzgarlar ve sıcak hava ile ülkeye etki ediyor.

İLGİLİ HABERLER