Korona virüs aşısı olmayanlara hayat sigortası yapılmayabilir

 Korona virüs aşısı olmayanlara hayat sigortası yapılmayabilir

İngiltere’den korona virüs aşısı yaptırmayanlara hayat sigortası yapılmayacağı ya da bazı haklardan yararlanamayacakları belirtildi.

The Times Gazetesi’nin haberine göre; “Yaşlılar ya da Covid-19 bulaşabilecek kişilerin aşı olmamaları durumunda yaşam sigortası yapılmayabilir. Bu durumun İngiltere’de 3.7 milyon insanı etkileyebileceği belirtildi.

BELLİ KRİTERLERE GÖRE BELİRLENECEK

Haberde; salgının başından beri sigorta şirketlerinin risk grubundakilere yaşam sigortası, gelir garantisi ya da ağır hastalık ürünlerine yönelik sigorta yaptırmadığına dikkat çekilirken “üç sigorta şirketi, iki aşı yapılması durumunda bu konunun çözüme kavuşabileceğini söylüyor. L and G, Scottish Widows ve Guardian 1821 isimli şirketler iki doz aşı olma şartı getireceğini aktardı. Sigortacılar kişilerin 70 yaşın üzerinde olup olmadığına ya da resmi kurumlar tarafından ciddi kalp hastalığı böbrek yetmezliği, astım gibi hastalıkları olup olmadığına göre sigorta verebilecek” ifadeleri kullanıldı.

SİGORTACILAR DERNEĞİ’NDNE AÇIKLAMA

Diğer yandan; İngiliz Sigortacılar Derneği yaptığı açıklamada Kurum, “Aşılama mevcut poliçeyi etkilememeli fakat yeni poliçeler öncesinde sorulabilir” dedi.

İLGİLİ HABERLER