• 01/03/2024

Korona virüs salgını en çok evli çiftleri vurdu

 Korona virüs salgını en çok evli çiftleri vurdu

Korona virüs kısıtlamalarından tamamen kurtulma yolunda hızlı adımlarla ilerleyen İngiltere’de Covid-19’un sosyal hayata etkileri istatistiklere de yansıdı.

Birleşik Krallık’ın önde gelen hukuk bürolarından biri olan Stowe Family Law’ın açıkladığı verilerde; boşanma taleplerinin Covid-19 salgını süresince  % 95 oranında arttığı belirtildi. Çiftlerin Covid-19 salgını öncesinde geçim sorunu yaşamadıklarını açıkladı.

2021’DE 8 BİN 801’E YÜKSELDİ

Söz konusu hukuk bürosuna, 2020 yılının ocak ve mart aylarında toplam 4 bin 505 boşanma talebi geldiği, 2021 yılında bu sayının 8 bin 801’e çıktığı bildirildi.

PANDEMİDEN ÖNCE HERHANGİ BİR SORUN YOKTU

Ülke genelinde 400 kişiyle görüşen Stowe Family Law, koronavirüs krizi sırasında ayrılan veya boşanan çiftlerin dörtte üçünün pandemi başlamadan önce herhangi bir anlaşmazlıklarının olmadığını da ekledi.

BİRLİKTE FAZLA ZAMAN GEÇİRMENİN ETKİSİ

Ankete göre, ayrılmak isteyen çiftlerin öne sürdüğü başlıca neden ise, “birlikte çok fazla zaman geçirmenin ortaya çıkardığı geçimsizlik”.

FİNANSAL ENDİŞELER TETİKLİYOR

Araştırma ayrıca her 10 kişiden 7’sinin Covid krizi nedeniyle mali durumları konusunda daha endişeli olduğunu ortaya koydu. Katılımcıların neredeyse yarısı finansal endişelerin ilişkilerinde çatışmayı tetiklediğini söyledi.

İLGİLİ HABERLER