• 20/05/2024

Kral Charles 75. yaş gününü gıda yoksulluğu projesi lansmanıyla kutlayacak

 Kral Charles 75. yaş gününü gıda yoksulluğu projesi lansmanıyla kutlayacak

Kral Charles 75. yaş gününü gıda yoksulluğu projesi lansmanıyla kutlayacak

Kral Charles, 75. yaş gününü her zamanki gibi bir yaklaşımla ve gıda yoksulluğuyla karşı karşıya kalan insanlara yardım edecek bir projenin lansmanıyla kutluyor.

Ayrıca programa göre; küçük oğlu Prens Harry’den transatlantik telefon görüşmesiyle doğum günü kutlaması alacağı belirtiliyor.

Kral’ın doğum günü planları aynı zamanda NHS hemşireleri ve ebeleri için bir resepsiyona ev sahipliği yapmasını da içerecek.

Londra Kulesi de dahil olmak üzere törenle silah selamları günü kutlayacak.

Kralın doğum günü kutlamalarında gösterişli partilerden ziyade kamu hizmeti vurgulanıyor ancak yakın aile ve arkadaşlar için özel bir akşam yemeği verilmesi bekleniyor.

Kral’ın doğum gününün halka açık bölümünün en önemli parçası, Taç Giyme Yemeği Projesi’nin resmi lansmanı olacak.

Bu, milyonlarca ton fazla gıdanın çöpe atılmasıyla birlikte giderek artan sayıda insanın yiyecek bulamaması şeklindeki çifte sorunun üstesinden gelmeyi amaçlıyor.

Big Issue dergisindeki makalesinde kampanyaya dikkat çeken Kral, şunları söyledi: “Gıda ihtiyacı, gıda israfı kadar gerçek ve acil bir sorundur. Yaşam maliyeti baskılarının çok fazla aile ve bireyin besleyici öğünlerden mahrum kalmasına yol açıyor”

Proje, fazla gıdayı, gıda güvensizliğiyle karşı karşıya olan 14 milyon insanla buluşturacak dağıtım merkezleri oluşturmayı amaçlıyor.

Coronation Food Project’i tanıtan bir animasyon Salı akşamı Londra’daki Piccadilly Circus’un dijital reklam panolarında gösterilecek.

İLGİLİ HABERLER