• 20/05/2024

Kraliçe Elizabeth’ten hüzünlü Prens Philip paylaşımı

 Kraliçe Elizabeth’ten hüzünlü Prens Philip paylaşımı

Kraliçe Elizabeth, cenazesinin arifesinde 73 yıllık hayat arkadaşı Edinburgh Dükü ile en sevdiği fotoğraflardan birini paylaştı.

Kraliyet çifti, 2003 yılında Wessex Kontesi tarafından çekilen fotoğrafta Aberdeenshire’daki çimenlerin üzerinde dinlenirken görülüyor.

KRALİÇEDEN VE BRİTANYA’DAN SON VEDA

İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth ve Britanyalılar, bugün yapılacak cenaze merasimi ile Edinburgh Dükü Prens Philip’e son vedayı yapacak.

Windsor Sarayı’ndaki St. George’s Kilisesi’nde Covid-19 önlemleri nedeniyle sadece 30 kişinin katılacak olmasına rağmen merasim daha önceki Kraliyet Ailesi cenaze törenleri gibi gösterişli olacak. Kamuya açık bir geçit yöreni yapılamayacak ve merasimdeki herkes maske takacak. 

“KRALİÇE HER ZAMANKİ GİBİ OLAĞANDIŞI BİR AĞIRBAŞLILIKLA HAREKET EDECEK”

Cenaze törenini gerçekleştirecek isimlerden Canterbury Başpiskoposu Justin Welby, “O Kraliçe, her zaman olduğu gibi olağandışı bir ağırbaşlılık ve olağandışı bir cesaretle hareket edecek. Ancak aynı zamanda 73 yıl boyunca evli kaldığı birine veda ediyor” dedi.

İNGİLTERE SAATİ İLE 15:00’DA

Bütün tören Windsor’un duvarları içerisinde gerçekleşecek. Halka ise  Saray’ın etrafında toplanmama çağrısı yapıldı. Tören, 15.00’te başlayacak.

İLGİLİ HABERLER