Kraliçe’nin 70. yıldönümü nedeniyle kalıcı resmi tatil talep ediliyor

 Kraliçe’nin 70. yıldönümü nedeniyle kalıcı resmi tatil talep ediliyor

İngiltere’de iş dünyasının önde gelen isimleri Başbakan Boris Johnson’a, Kraliçe’nin Platinum Jübile’sini her yıl daimi olarak kutlanan bir resmi tatil yapması çağrısında bulundular.

Açık mektupta, CBI, UK Hospitality ve bir dizi tanınmış marka, bir tatil teşekkürü”nün Kraliçe’yi ve kamu hizmetini onurlandıracağını ve Covid sonrası ekonomik bir canlanma sağlayacağını savundular.

İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth’in tahta çıkışının 70’inci yılı şerefine bu yıl 3 Haziran’da resmi tatil gerçekleşecek. Talep bu resmi tatilin her yıl yapılması…

Aralarında Siemens, İceland ve Punch Pubs’ın patronları ve kampanyayı yöneten yatırımcı ve girişimci Deborah Meaden de yer aldığı isimler, Başbakan Boris Johnson ve Şansölye Rishi Sunak’a gönderdikleri açık mektupta, tatili kalıcı hale getirmenin “bireylerin ve toplulukların bir araya gelmesi için fırsat sağlayacağını, söylediler.

PA Medya haber ajansının bildirdiğine göre, Bakan Rishi Sunak teklifi gözden geçirme niyetinde.

PwC tarafından yapılan yeni bir araştırma, mevcut koşullarda resmi bir tatilin potansiyel maliyetinin 831 milyon sterlin olacağını ortaya çıkardı.

İLGİLİ HABERLER