• 20/05/2024

“Küçük Londra” köyü sakinleri yeni bir göçten korkuyor

 “Küçük Londra” köyü sakinleri yeni bir göçten korkuyor

Simon Czapp/Solent News Photo Agency

İngiltere, Hampshire’da bulunan Little London (Küçük Londra) köyünün bir tür göçle karşı karşıya olduğu belirtiliyor.

Küçük Londra, adını 1665-1666 Büyük Veba sırasında Londra’dan kaçanlardan alıyor. Ancak şimdi, yerel halkın çoğunun karşılayamayacağı pahalı evlerin yapılmasının endişe yarattığı ifade ediliyor.

Altyapı ve Uygun Fiyatlı Konut Sıkıntısı

Köyde altyapı eksikliği ve uygun fiyatlı konut sıkıntısı olduğu ve bölgeye yeni gelenlerin, köyde trafiği ve barınma problemlerini artırdığı söyleniyor. Yerel sakinlerin ise köylerinin aşırı gelişmesini durdurmak için bir araya gelerek mücadele ettiği belirtiliyor. Yeni evlerin çoğunun, yerel halkın maddi durumu göz önüne alındığında erişilemez durumda olduğu bildiriliyor.

Pamber Ormanları’na yakın

Köy, Pamber Ormanı gibi doğal güzelliklere yakın ve bu gelişmelerin çevreye zarar verebileceği endişesi var. Yerel yetkililer, bölgedeki mülklerin ve yapı projelerinin artışını kaydediyor ve bunun dengeli olmadığını belirtiyor.

Yerel halk ile göçmenler arasındaki uyumsuzluk

Köy adı, farklı teorilere dayanıyor; ancak günümüzdeki göç dalgası ve altyapı eksikliği, köyün geleceği için daha acil bir sorun olarak ortaya çıkıyor. Bu durumun küçük köyün büyük bir sorunu haline geldiği ve yerel sakinler ile göçmenler arasında bir denge sağlama çabasının olduğu vurgulanıyor.

İLGİLİ HABERLER