Londra İtfaiyesi’nden tek kullanımlık mangalların yasaklanması talebi

 Londra İtfaiyesi’nden tek kullanımlık mangalların yasaklanması talebi

Geçen haftaki aşırı sıcaklarda benzeri görülmemiş sayıda yangınla mücadele ederek en yoğun günlerini geçiren Londra İtfaiye Teşkilatı, tek kullanımlık mangalların “tamamen yasaklanması” çağrısında bulunuyor.

The Independent’ın haberine göre, itfaiye teşkilatından yapılan açıklamada, daha kuru ve güneşli hava tahminleri düşünüldüğünde, Londra’nın park ve bahçelerindeki bitki örtüsü “barut fıçısı” gibi olduğundan itfaiyecilerin tek kullanımlık mangalların otların yanmasına yol açabileceğinden endişe duydukları belirtildi.

GEÇEN HAFTA BİNDEN FAZLA AYANGINA MÜDAHELE ETTİ

Geçen hafta Birleşik Krallık genelinde sıcaklıklar fırlarken Londra itfaiyecileri 34’ü ot yangını olmak üzere binden fazla yangına müdahale etti, 8 binden fazla çağrı aldı ve 3 binden fazla olayla ilgilendi. İtfaiye teşkilatı, 999 hattına gelen çağrı sayısının geçen yılın aynı dönemine kıyasla iki kattan fazla olduğunu açıkladı.

Tek kullanımlık mangallar, düzgün söndürülmezlerse çayır yangınlarına neden olabilir. İtfaiyeciler ayrıca Londralılara balkonlarda barbekü yapmama veya parklarda ve kamusal alanlarda ateş yakmama uyarısında bulunuyor.

İLGİLİ HABERLER