• 20/05/2024

Londra metrosunda planlanan grevler askıya alındı!

 Londra metrosunda planlanan grevler askıya alındı!

Londra metrosunda planlanan grevler askıya alındı!

Londra metrosundaki grev, Londra Metrosu için çalışan demiryolu sendikası RMT’nin, Transport for London (TfL) operatörüyle yapılan müzakerelerde ilerleme kaydedildiğini duyurarak Pazartesi’den Perşembe’ye kadar sürecek olan eylemleri askıya almasıyla sona erdi.

RMT genel sekreteri Mick Lynch, yapılan olumlu tartışmaların ardından üyeleri için ücret anlaşmasının daha sağlam bir temel üzerinde yürütülebileceği ve ek finansman sağlanması gerektiği sonucuna vardıklarını belirtti.

Grev eyleminin askıya alınmasıyla birlikte Lynch, TfL ile anlaşmazlığın çözümü için uygun bir anlaşma sağlamak amacıyla acil müzakerelere başlamayı beklediklerini ifade etti.

TfL ise Londra belediye başkanının sendikalarla sürdürülebilir müzakereler için ek fon sağlayabileceğini açıkladı. Ancak, grevin geç bir aşamada kaldırılması nedeniyle, Pazartesi günü yolcularda yaşanabilecek aksamalar konusunda uyarıda bulundu.

TfL sözcüsü, “Şimdi sağlanan bu fonları mevcut anlaşmazlığı çözmek için nasıl kullanacağımızı tüm sendikaların temsilcileriyle görüşeceğiz” şeklinde konuştu.

İLGİLİ HABERLER