Caria Holidays

Londra metrosundaki 24 saatlik grev ulaşımı zora soktu

 Londra metrosundaki 24 saatlik grev ulaşımı zora soktu

Londra’da beş metro hattının Londra Metrosu (LU) işçilerinin bugün (Cuma) sabah İngiltere saatiyle 4.30’dan itibaren başlayan grevinden ciddi şekilde etkileneceği bildirildi.

Transport for London (TfL), Central, Jubilee, Northern, Piccadilly ve Victoria hatlarının 24 saat boyunca ciddi şekilde kesintiye uğrayacağı düşünülüyor.

SENDİKA YENİ ROTALARDAN ŞİKAYETÇİ
Demiryolu, Denizcilik ve Ulaştırma (RMT) birliğinin üyeleri, Londra Metro yönetiminin 200 metro sürücüsünün pozisyonunu kaldırdığını ve gece metrosu hizmetlerini kapsayacak şekilde mevcut sürücülere “kabul edilemez ve tahammül edilemez” yeni rotalar uyguladığını belirterek, bunun üyelerin “iş-yaşam dengesini bozacağını” belirtti. Ve bu nedenle Noel öncesi endüstriyel eyleme başladı.

6 GÜN DAHA GREV YAPACAKLAR
RMT üyeleri Cumartesi (27 Kasım) ve 3 Aralık Cuma, 4 Aralık Cumartesi, 10 Aralık Cuma, 11 Aralık Cumartesi ve 17 Aralık Cuma günü de grev yapmayı planlıyorlar.

GECE ULAŞIMI KARARI SONRASI ORTAYA ÇIKTI
Londra’daki bir dizi saldırı, tecavüz ve cinayetten sonra halkın kadınlar için daha güvenli gece ulaşımı talep etmesi ve işletmeler ile politikacıların gece endüstrileri için destek çağrısında bulunmasının ardından metro çalışanlarıyla ilgili sorunlar gün yüzüne çıkmaya başladı.

İLGİLİ HABERLER