Londra metrosundaki Türkiye reklamı tepki çekti

 Londra metrosundaki Türkiye reklamı tepki çekti

Türkiye’deki diş kliniklerinin Avrupa genelinde itibarı artmaya devam ederken Londra metrosundaki Türkiye reklamı ise İngiliz diş hekimlerinin tepkisini çekti.

Londra’da metro kullanmak isteyen kişiler, Türkiye’deki bir diş kliniğinin reklamıyla karşılaştı. Londra Belediyesi’nin gözetimi altındaki Londra Ulaşım Dairesi, ülkedeki diş hekimlerinin tepkisiyle karşılaştı. Londra Belediye Başkanı Sadiq Khan, reklamın ‘etik olmaması’ iddiasıyla eleştirileri oklarının hedefi oldu.

“ETİK OLARAK YANLIŞ”

Doktor MJ Rowland-Warmann diş kliniği reklamları hakkında “Etik olarak, bence bu yanlış. Londra Ulaşım Dairesi, potansiyel hastaları güvende tutmak için gereken özeni gösterip göstermediği hakkında sorgulanmalı” dedi. Ayrıca kurumun binlerce insanın kullandığı ulaşım araçlarında kozmetik diş reklamına izin verirken herhangi bir uyarıda bulunmamasının yanlış olduğunu belirtti.

Katie Price gibi ünlülerin ‘Hollywood gülüşü’ne sahip olmak için Türkiye’yi tercih etmesi, ülkemizin popülaritesini artırırken, İngiliz diş hekimleri tartışmalı bir prosedür olduğunu öne sürüyor. Zira ‘Hollywood gülüşü’ doğal dişlerin törpülenerek üzerine kaplama yapmaya dayanıyor. İngiliz diş hekimleri, yurt dışında dişlerini yaptıran hastalarının sorumluluklarını almak istemiyor.

İLGİLİ HABERLER