• 13/04/2024

Londra’da bir kadını işkenceyle öldüren 3 kişi ömür boyu hapis cezasına çarptırıldı

 Londra’da bir kadını işkenceyle öldüren 3 kişi ömür boyu hapis cezasına çarptırıldı

Londra’da bir kadını işkenceyle öldüren 3 kişi ömür boyu hapis cezasına çarptırıldı

Londra’da üç kişi, işkence edip aç bıraktıkları bir kadını öldürmek suçundan en az 34’er yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Old Bailey’deki duruşma sırasında, iki çocuk annesi 35 yaşındaki Shakira Spencer’ın bir zulüm ve aşağılamaya maruz kaldığı belirtildi.

Ölümcül yaralanmalara neden olan Ashana Studholme, Lisa Richardson ve Shaun Pendlebury’nin, Eylül 2022’de Londra’nın batısındaki Ealing’deki evinde genç kadının cesedini çürümeye terk ettiği belirtildi.

Üçlünün lideri 39 yaşındaki Studholme’ın başlangıçta Spencer ile arkadaş olduğu bildirildi.

Yargıç Angela Rafferty, Aralık ayında suçlu bulunan sanıkların kendisine “şiddet alemine” maruz kaldıklarını söyledi.

Spencer’ın aile üyelerinin katıldığı ceza duruşmasında, mahkemeye, üçünün ölümünden önceki haftalarda kendisine tacizde bulunurken filme aldıkları görüntüler gösterildi.

Savcı Ben Holt, bunun Spencer’a uyguladıkları şiddetten keyif aldıklarını gösterdiğini söyledi. Davadaki vahşeti “tamamen istisnai” olarak nitelendirdi.

Duruşmada, Eylül 2022’de bir hafta sonu boyunca katillerin ona yönelik sürekli saldırıları gerçekleştirdiği duyuldu.

Spencer’ın üzerine kaynar su döküldü, çakmak ve sprey kutusu kaynak makinesi olarak kullanıldı, yüzü yandı ve künt bir cisimle kafasına vuruldu.

Ölen kadın daha sonra evine götürüldü ve bir dolaba konuldu. Cesedinin ise daha sonra çürümeye bırakılacağı bir ranzaya taşındığı ortaya çıktı.

İLGİLİ HABERLER