Londra’da Cumhuriyetin 100. yıldönümü balosunda yıldız yağmuru

 Londra’da Cumhuriyetin 100. yıldönümü balosunda yıldız yağmuru

Londra’da Cumhuriyetin 100. yıldönümü balosunda yıldız yağmuru

İngiltere’de faaliyet gösteren çatı örgütü Çanakkale Anma Platformu (ÇAP), Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun yüzüncü yıldönümü onuruna tarihi bir balo düzenliyor.

Londra’nın merkezinde bulunan beş yıldızlı Royal Garden Hotel’in balo salonunda gerçekleşecek olan kutlama programını ünlü tiyatro sanatçısı ve oyuncu İnci Türkay ve ünlü model ve oyuncu Atilla Saral sunacak.

Baloda Türk sahnelerinin güçlü sesi Sibel Tüzün konuklara unutulmaz bir konser vermeye hazırlanıyor. 2006 yılında Türkiye’yi Eurovision Şarkı Yarışması’nda temsil eden ünlü sanatçı ve orkestrası Cumhuriyet Bayramı’na özel, zengin repertuarı ile konukların karşısına çıkacak.

Kutlama programında türküden operaya, Türk sanat müziğinden caza kadar geniş bir yelpazede şarkı söyleyen Soprano Sibel Demir, ‘Atatürk’ün Sevdiği Şarkılar’dan oluşan bir dinleti sunacak.

ÇAP Başkanı Servet Hassan etkinlik hakkında yaptığı açıklamada, “Devletimizin resmi makam temsilcilerinin, yerel idare yöneticilerinin, sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin, vatandaş ve soydaşlarımızın katılımıyla gerçekleşecek olan bu tarihi kutlamanın kıvancını ve coşkusunu bizzat yaşamayı arzu eden herkesi balomuza bekleriz” dedi.

Çanakkale Savaşları’nın yüzüncü yıldönümü kutlamaları için bir araya gelen dokuz dernekten oluşan çatı örgütü ÇAP, Çanakkale Şehitlerini anmanın yanı sıra Türk tarihinin önemli günlerinde İngiltere Türk toplumunu bir araya getirecek etkinlikler düzenliyor.

Baloya bilet almak isteyenler CanakkalePlatformu@yahoo.com adresine yazabilir veya 07788908803’e mesaj atarak daha fazla bilgi alabilir.

İLGİLİ HABERLER