Caria Holidays

Londra’da öldürülen Türk taksi şoförünün cinayeti ile ilgili bilgi verene ödül verilecek

 Londra’da öldürülen Türk taksi şoförünün cinayeti ile ilgili bilgi verene ödül verilecek

Polis, Londra’da 2018 yılında vurularak öldürülen taksi şoförü Bülent Kabala’nın faillerini bulmaya yardım edenlere 20 bin dolar ödül vereceğini açıkladı.

Soruşturmayı yürüten yetkililerden biri;  “Bülent’in öldürülmesiyle ilgili koşullar, onun aktif olarak hedef alındığını ve öldürüldüğünü gösteriyor. Bülent ailesine düşkündü. Eşininve üç çocuğunun kalbi tamamen kırık ve sonsuza kadar bu acıyla yaşamak zorunda kalacaklar. Bu cinayet ve planlamasıyla ilgili bilgisi olan ve henüz ortaya çıkmamış kişiler var. Bülent’in ailesi ve camiası adına bunu yapmalarını rica ediyorum.” Dedi.

Aslen Türkiyeli olan kuzey Londra’da bir taksi şoförü olan Bülent, 12 Şubat 2018 Pazartesi günü saat 23:45’te ücreti alacaktı ve Edgeworth Road, Barnet kavşağında Mount Pleasant’ta bir döner kavşağa girdi. Bunu yaparken aracına mavi bir Ford Transit minibüs çarptı ve hasarı değerlendirmek için arabadan inmesine neden oldu. Daha sonra minibüs hızla uzaklaşmadan önce yakın mesafeden birkaç kez vuruldu.

Bülent’in olay yerinde yaşamını yitirdiği belirtilirken, otopsi sonucu ölüm nedeninin başından ve göğsünden kurşun yarası olduğu belirlendi.

CCTV, çalıntı plakalı transit minibüsün Bülent’in arabasını takip ettiğini gösterdi. Daha sonra, 14 Şubat 2018 Çarşamba günü Pilgrim’s Close, N13’te terk edilmiş olarak bulundu.

Bülent Kabala’nın ölümüyle ilgili bilgisi olan herkes 020 8785 8099 numaralı telefondan olay odası ile iletişime geçebilir. Alternatif olarak, 101 numaralı telefondan polise başvurabilir veya @MetCC Tweet’i ile iletişime geçebilir.

Yardımcı olabilecek görseli veya çekimi olan herkes, aşağıdaki bağlantı aracılığıyla yükleyebilir: https://mipp.police.uk/operation/0101020118M76-PO1

Anonim olarak bilgi vermek isteyenler, bağımsız yardım kuruluşu Crimestoppers ile 0800 555 111 numaralı telefondan veya çevrimiçi olarak Crimestoppers-uk.org adresinden iletişime geçebilirler.

İLGİLİ HABERLER