Caria Holidays

Londra’da yaşayan müzisyen Sedat Sarıcı’dan deprem için beste

 Londra’da yaşayan müzisyen Sedat Sarıcı’dan deprem için beste

Londra’da yaşayan müzisyen Sedat Sarıcı’dan deprem için beste

33 yıldır Londra’da yaşayan besteci müzisyen Sedat Sarıcı, 6 Şubat’ta yaşanılan deprem için beste yaptı.

Sarıcı, “KARA DEPREM” başlığıyla yazmış olduğu sözlerde, idari yetersizlikler ve sistemsizlikten kaynaklı insani yardımların çok geç ulaştırılmasının sebebiyet verdiği can kayıplarını konu ediniyor.

Müzik eğitmenliğinin yanısıra Londra’da sergilenen birçok tiyatro eserine yazdığı beste ve şarkı sözleriyle de toplumun yakından tanıdığı Sarıcı, yetişmekte olan neslin önünü açmayı amaçlayarak düzenlemiş olduğu müzik festivalleriyle de hatırlanıyor.

SEDAT SARICI KİMDİR?

Sedat Sarıcı, yüksek öğrenim döneminde caz müziğinin Türkiye’de tanınmasına öncülük eden müzisyenlerle çalıştı. Ankara’da ve Bursa’da rock müziğin yaygınlaşması için aralarında Birinci Türkiye Rock Festivali de dahil olmak üzere pek çok festival organize etti, Erkin Koray ve Cem Karaca’nın da içinde olduğu bir çok konser düzenledi.

London University ve Musician Academy’de bestecilik ve caz armoni eğitimi aldı. Tiyatro, film, belgesel, sergi ve dans projelerine müzikler besteledi.

Artniyet, Arteast, Melodik Seven Nine, Legacy To Galaxy topluluklarını kurarak Türkiye, İngiltere, Norveç, Hollanda, Almanya, Amerika ve Lüksemburg’ta konserler verdi. Radyo ve televizyon programlarında yer aldı. Müzik ve toplumsal konularda yazdığı makale ve eleştiriler sanat dergileri ve gazetelerde yayınlandı.

London Metropolitan University, Islington Art and Media School’da müzik dersleri verdi. BBC Diverse Orchestra’nın ‘Discover Turkey’ projesi için geleneksel türkülerimizi senfonik orkestraya uyarladı. Besteleri, Haluk Levent ve Rojin’in albümlerinde yayınlandı.

Orchestral Reform’da gitar, bas gitar, piyano, davul, armoni ve orkestrasyon dersleri veriyor. Müzik öğretmeni ve besteci eşiyle birlikte genç müzisyenler için YoungEast Festival’ini 15 yıldır kesintisiz olarak düzenliyor.

İLGİLİ HABERLER