• 13/04/2024

Londra’daki “asitli saldırganın” cesedi, Thames nehrinde bulundu!

 Londra’daki “asitli saldırganın” cesedi, Thames nehrinde bulundu!

Londra’daki “asitli saldırganın” cesedi, Thames nehrinde bulundu!

Londra’nın güneyindeki Clapham mahallesinde, 7 Şubat’ta bir anne ve iki çocuğuna asitle saldıran Abdul Ezedi’nin cesedinin Londra polisi tarafından Thames nehrinden çıkarıldığı bildirildi.

Londra polisi, 20 gün önce Clapham’da yaşanan korkunç saldırıdan sonra, başlatılan insan avının ardından dün öğle saatlerinde nehirde bulunan cesedin, cinsel suçlardan sabıkası bulunan 35 yaşındaki Ezedi’ye ait olduğuna kuvvetle inanıyor.

Sky News’de yer alan habere göre, Londra polisi, konuyla ilgili açıklamasında, “19 Şubat Pazartesi günü saat 16:00 sularında, bölgeden geçen bir teknenin mürettebatı, suda bir ceset gördüklerini bildirdi. Ceset Deniz Polisi Birimi tarafından bulundu ve soruşturma üzerinde çalışan dedektifler tarafından incelendi. Saldırı sırasında giydiği ayırt edici kıyafetler ve üzerinde bulunan eşyalara dayanarak, (asitli saldırının faili) Ezedi’nin cesedine ulaştığımıza inanıyoruz. Haberi iletmek üzere ailesiyle temas halindeyiz” ifadelerine yer verdi.

“TAM TEŞHİS ZAMAN ALABİLİR…”

Cesedin suda kaldığı zaman boyunca büyük hasar aldığını bildiren Başkomiser Jon Savell, basına demecinde şu ifadelere yer verdi:

“Thames Nehri’nin güçlü akıntısında uzunca bir süre kaldıktan sonra, tahmin edebileceğiniz üzere, görsel olarak ya da parmak izlerinden kimlik tespiti zorlaşmıştır. Adli tabiple birlikte DNA testi ve diş kayıtları gibi resmi kimlik tespitini tamamlayacak diğer yöntemler üzerinde çalışacağız. Bu, biraz zaman alabilir…”

İLGİLİ HABERLER