Londra’daki kılıçlı saldırıda 13 yaşındaki çocuk hayatını kaybetti

 Londra’daki kılıçlı saldırıda 13 yaşındaki çocuk hayatını kaybetti

Andy Rain / EPA

Metropolitan Polis Komiseri Mark Rowley, Londra’nın kuzeydoğusundaki Hainault bölgesinde meydana gelen kılıçlı saldırıda bir polis memurunun elini kaybetme tehlikesiyle karşı karşıya kaldığını açıkladı. Salı günü gerçekleşen saldırıda 14 yaşındaki bir çocuk hayatını kaybederken, dört kişi yaralandı.

Rowley, LBC’ye yaptığı açıklamada, “14 yaşındaki çocuklarını kaybeden ebeveynler için bu korkunç bir durum ve herkesin en kötü kabusu. Eminim hepimiz bu aileleri düşünüyoruz” dedi. Olay yerinde polislerin hızlı tepki gösterdiğini belirten Rowley, 12 dakika sonra polisin olay yerinde olduğunu ve 22 dakika sonra bir kişinin gözaltına alındığını söyledi.

Polis Memurları Ağır Yaralandı

Saldırıda, bir erkek polis memurunun elinden ciddi şekilde yaralandığı ve bir kadın meslektaşının kolunda “korkunç derecede ciddi” yaralar aldığı belirtildi. Yaralanan polis memurları hemen hastaneye kaldırıldı ve ciddi ameliyatlar geçirdi. Komiser Rowley, kadın memurun kolundaki yaralar nedeniyle Salı günü birkaç saat süren bir ameliyat geçirdiğini söyledi.

Tehlikeye altındaki polisler

Komiser Rowley, sosyal medyada paylaşılan videolarda polis memurlarının adeta tehlikeye koştuğunu belirtti. Rowley, “Kılıç sallayan birine doğru koşan polis memurları var” diyerek, polislerin tehlikeli durumlara rağmen halka yardım etmek için fedakarlık gösterdiğini vurguladı.

İLGİLİ HABERLER