‘Macron, Boris Johnson’ı ‘palyaço’ olarak nitelendirdi’ iddiası

 ‘Macron, Boris Johnson’ı ‘palyaço’ olarak nitelendirdi’ iddiası

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un, İngiltere Başbakanı Boris Johnson’ı ‘palyaço’ olarak nitelendirdiği iddia edildi.

Johnson, daha önce göçmenlerin Manş Denizi’nden geçişlerine ilişkin sorunu çözmek için gerekli beş maddeyi Twitter hesabından açıklamıştı.

Bunun ardından Macron, geçtiğimiz Cuma günü düzenlediği basın toplantısında Johnson’a yönelik öfkesini kamuoyu önünde dile getirerek şu ifadeleri kullandı;

“TWEET İLE İLETİŞİM KURMUYORUZ”

“İki gün önce Başbakan Johnson ile ciddi bir şekilde konuştum. Bütün ülkeler ve tüm liderlerle yaptığım gibi, ben de bunu yapmaya devam ediyorum. Ciddi olmadıkları yöntemler beni şaşırtıyor. Bu konularda attığımız tweet veya mektuplarla iletişim kurmuyoruz” dedi.

“İNGİLTERE’NİN BİR PALYAÇO TARAFINDAN YÖNETİLMESİNİ GÖRMEK ÜZÜCÜ”

Ancak Le Canard Enchaine Dergisi’nin iddiasına göre; Macron danışmanlarıyla konuşurken Johnson’a daha sert eleştirilerde bulunarak, “Boris Johnson bana telefonda her şeyin yolunda olduğunu, büyük insanlar gibi iletişim kuracağımızı söylüyor daha sonra şık olmayan bir şekilde bizi zor durumda bırakıyor. Her zaman aynı sirk. Beraber çok sayıda şey yapacağımız bir ülkenin bir palyaço tarafından yönetilmesini görmek üzücü” ifadelerini kullandı.

İLGİLİ HABERLER