• 01/03/2024

Manchester’da polise cinsel saldırı suçlaması

 Manchester’da polise cinsel saldırı suçlaması

Manchester’da bir polise cinsel saldırı suçlaması

İngiltere’de 38 yaşındaki Zayna Iman, Manchester polisini cinsel saldırıyla suçladı.

2021 yılında gözaltına alındığında 40 saat boyunca tacize uğradığını anlatan Iman, polis departmanının saldırıyı örtbas etmeye çalıştığını söyledi.

3 SAATLİK BOŞLUK VAR

Greater Manchester Polis Departmanı’nda görevli memurların kendisine ilaç vererek cinsel saldırıda bulunduğunu ileri süren Iman’ın iddialarının ardından, güvenlik kamerası görüntüleri yayınlandı. Ancak kamera kayıtlarında, 3 saatlik bir boşluk olduğu tespit edildi. Eksik yayınlanan görüntülerde, polisler tarafından kıyafetleri kesilen Iman’ın saatlerce bir hücrede yüzüstü bırakıldığı tespit edildi. İngiltere basınına konuşan İman, “3 polis pantolonumu çıkardı ve iç çamaşırlarımı kesti” dedi.

Serbest bırakıldıktan sonra hastaneye gittiğini anlatan Iman, cinsel saldırıya ilişkin izler bulunduğunu aktardı. Iman hakkında hazırlanan tıbbi raporda, şu ifadelere yer verildi: “Geçmişinde bir akıl hastalığı hikayesi yoktur. Tedavi olmadan düzelmiş akut bir psikotik olay nedeniyle kabul edilmiştir. Bu durum, muhtemelen ‘tarihi tecavüz tarihi’ adı verilen uyuşturucu nedeniyle meydana gelmiştir.”

‘HİÇBİR ŞEKİLDE HAKLI GÖSTERİLEMEZ’

Olayla ilgili 3 saatlik video görüntülerine erişim talep eden Iman’a eski Başkomiser de destek verdi. Eski Başkomiser Martin Harding, polislerin eyleminin hiçbir şekilde haklı gösterilemeyeceğini söyledi.

İLGİLİ HABERLER