Mersin’de polisevine hain saldırı: 1 polis şehit oldu, 1’i polis 4 kişi yaralandı

 Mersin’de polisevine hain saldırı: 1 polis şehit oldu, 1’i polis 4 kişi yaralandı

Mersin’in Mezitli ilçesinde lüks otomobille Tece Polisevi önüne gelen iki kadın PKK’lı terörist, uzun namlulu silahlarla saldırı düzenledi. Açılan ilk ateş sırasında 2 polis memuru yaralanırken, çıkan çatışma sonucu yaralanan iki kadın terörist, sırt çantasında taşıdıkları bombalar ile kendileri patlattı. İçişleri Bakanlığı, olayla ilgisi olduğu belirtilen 1 şüphelinin silahıyla birlikte yakalandığını bildirdi.

Yaralı polislerden Sedat Gezer kaldırıldığı hastanede şehit olurken, çatışma ve patlama sırasında 3 vatandaş hafif şekilde yaralandı. Saldırıdan sonra gece geç saatlerde Mezitli’ye gelen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, kırsaldan gelen teröristlerden birinin Mersin’i çok iyi bildiği bilgisini paylaştı. Bakan Soylu daha sonra yaralanan polisi hastanede ziyaret etti.

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI: 1 ŞÜPHELİ GÖZALTINA ALINDI

İçişleri Bakanlığı, Mersin’in Mezitli ilçesindeki polisevine yönelik saldırıyla ilgisi olduğu değerlendirilen bir şüphelinin silahıyla gözaltına alındığını açıkladı.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, Mersin’in Mezitli ilçesindeki polisevine saat 23.00 sularında kimliği belirsiz kişilerce saldırı düzenlendiği, çıkan çatışmada 2 polisin yaralandığı bildirildi.

Açıklamada şunlar kaydedildi:

“Ayrıca polisevinin uzağına bırakılan bir bomba düzeneği de kontrollü bir şekilde patlatılmıştır. Olayla ilgisi olduğu değerlendirilen bir şüpheli silahıyla birlikte gözaltına alınmıştır. Saldırıyı düzenleyenlerin yakalanmasına yönelik çalışmalara devam edilmektedir. Gelişmeler oldukça kamuoyuna bilgi verilecektir.”

3 SİVİL YARALANDI

Çatışma sırasında evinin balkonunda oturan bir kadın, vücuduna isabet kurşunla, 2 kişi ise patlama sırasında yüksekten düşerek yaralandı. Hastaneye kaldırılan sivillerin hayati tehlikelerinin bulunmadığı öğrenildi.

İLGİLİ HABERLER