MI6’in, Londra’daki “gizli” merkezi boşaltıldı

 MI6’in, Londra’daki “gizli” merkezi boşaltıldı

İngiliz dış istihbarat servisi MI6, “çok gizli”bir üssün” planlama belgelerinde yanlışlıkla sızdırılmasının ardından harekete geçti.

MI6 tarafından Londra’da istihbaratçılara casusluk ve öz savunma eğitimi veren bir eğitim merkezinin, tesislerin kat planları ve planlama belgelerinin yerel konsey tarafından yayınlanmasının ardından kapatıldığı bildirildi.

Belgelerde binaya CCTV kameraları, yüksek teknoloji ürünü güvenlik kapıları ve uydu antenleri gibi yüksek teknoloji ürünü eklentiler yapıldığı ortaya çıtı.

Bölge sakinleri daha önce binadan kaynaklanan ve televizyonları ile radyolarını etkileyen “elektromanyetik parazit” konusunda endişelerini dile getirmişlerdi.

Planlama belgelerine, istihbarat görevlilerinin binayı düzenli olarak kullandığı 2004 yılından bu yana internet üzerinden erişilebiliyordu.

2017’de yapılan ikinci bir talepte binadan “Hükümet ofisleri” olarak bahsedilmişti. MI6 belgelerine göre, istihbarat yöneticileri, çanak antenlerin “Hükümet dairelerinin dokunulmaz olduğunu bilerek” izinsiz olarak kurulmasının ardından planlama şefleri tarafından uyarılmıştı.

İLGİLİ HABERLER