• 20/05/2024

Moskova’da Terör Saldırısı: 115 Ölü, 100’den Fazla Yaralı

 Moskova’da Terör Saldırısı: 115 Ölü, 100’den Fazla Yaralı

Getty Images

Rusya’nın başkenti Moskova’da dün akşam saatlerinde Crocus Belediye Binası’nda bulunan konser salonuna yapılan terör saldırısında 115 kişi hayatını kaybetti, 100’den fazla kişi yaralandı. Saldırı, kentte büyük bir şok ve üzüntü yarattı.

Rusya Soruşturma Komitesi, saldırıya ilişkin detaylı incelemelerin sürdüğünü açıkladı. Ölü sayısının artabileceğini belirten yetkililer, saldırının nedenlerini araştırıyor. Hayatını kaybedenlerin cesetlerinin incelendiği bildirilirken, ölüm nedenlerinin kurşun yaralanması ve yanıcı maddelerden zehirlenme olduğu belirtildi.

Delillerin İncelenmesi Devam Ediyor

Olay yerindeki tüm delillere el konulduğu ve genetik, balistik ve parmak izi incelemelerinin yapıldığı ifade edildi. Ayrıca, bütün kamera görüntülerinin incelendiği ve saldırganların izini sürmek için çalışmaların sürdüğü aktarıldı.

Siyasilerden Tepkiler

Rusya Sağlık Bakanı Mihail Muraşko, saldırı sonrası yaralananların durumuyla ilgili bilgi verdi. Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Zaharova ise dünyanın dört bir yanındaki vatandaşların başsağlığı dileklerini ilettiğini belirterek, saldırıyı kınadı.

Uluslararası Tepkiler

Zaharova, uluslararası toplumun saldırıyı kınaması gerektiğini vurgulayarak, Beyaz Saray’ın saldırıyla ilgili Ukrayna’yı suçlayan iddialarına karşı çıktı ve henüz böyle bir bulgu olmadığını belirtti.

Moskova’da yaşanan bu kanlı saldırı, dünya genelinde derin endişe ve üzüntüye yol açtı.

İLGİLİ HABERLER