Caria Holidays

Mustafa Kuş & İmece: Funk ve caz sularında yüzen gurbetçi grup

 Mustafa Kuş & İmece: Funk ve caz sularında yüzen gurbetçi grup

70’li yılların başında öğrenim hayatı için Almanya’ya giden ve 1976 yılında grubu İmece’yi kuran Mustafa Kuş, 1985’e kadar üç albüm ve bir 45lik yayınladı. İzmit Musiki Cemiyeti üyelerinden olan babasından aldığı ilhamla çok küçük yaşlarda notayla tanışıp gitarıyla besteler yapan Mustafa Kuş, İmece’nin ilk kadrosunda Hulusi Kınayman (Bateri), Kemal Çivicioğlu (Klavye), Halil Arslan (Sax) ve Cengiz Karaköse (Bas gitar) ile çalıştı. Hulusi Kınayman’ın ani vefatı ve Cengiz Karaköse’nin gruptan ayrılmasıyla yerlerine Fevzi Vatansever (Bateri) ve Doğan Yakın (Bas gitar) girdi.

Başta Almanya olmak üzere Hollanda, Avusturya ve İsviçre’de konserler veren ekip, başarı ve devamlılıklarından dolayı basın tarafından “Süper Orkestra” olarak nitelendiriliyordu. Anadolu ritimlerini funk ve cazla harmanlayan Mustafa Kuş & İmece’nin şarkıları eğlenceli bas hatları, bateri atakları, saksafon, gitar ve klavye sololarıyla dikkat çekiyor.

40 yıl önce sadece kaset formatında yayınlanan 3 şarkı ile daha önce 45lik olarak yayınlanan Veda’yı içeren EP orijinal bantlardan aktarılıp, transparan sarı renkte 300 adet limitli olarak basıldı. 1 Mart 2021 tarihinden itibaren satışa sunulacak olan plak aynı zamanda 14 Şubat’tan itibaren Spotify, Bandcamp, YouTube gibi dijital servislerde de dinlenilebiliyor.

İLGİLİ HABERLER