Nottinghamshire’da Dört Çocuk Tecavüz Şüphesiyle Tutuklandı

 Nottinghamshire’da Dört Çocuk Tecavüz Şüphesiyle Tutuklandı

Peter Byrne/PA

Nottinghamshire’da 25 Mayıs’ta genç bir kıza yönelik saldırının ardından dört erkek çocuk daha tecavüz şüphesiyle tutuklandı. Bu tutuklamalar arasında 12 yaşında bir çocuk da bulunuyor.

Nottinghamshire polisi, 25 Mayıs günü saat 17.30 ile 19.00 arasında Newark’taki Yorke Drive oyun alanlarında genç bir kızın saldırıya uğradığını rapor etti. Bu olayla ilgili olarak 12 yaşında bir erkek çocuk, 13 yaşında bir erkek çocuk ve 14 yaşında iki erkek çocuk tecavüz şüphesiyle tutuklandı ve sıkı koşullarla kefaletle serbest bırakıldı.

Önceki Tutuklamalar

Daha önce, ikisi 15 ve ikisi 16 yaşında olmak üzere dört genç oğlan da tecavüz şüphesiyle tutuklanmış ve şartlı kefaletle serbest bırakılmıştı.

Polis Araştırmaları

Nottinghamshire polisinden Dedektif Amy Revill, soruşturmanın hızla ilerlediğini ve özel eğitimli memurların mağdur kıza ve ailesine destek olmaya devam ettiğini belirtti. Revill, “Yerel topluluğa ve bilgisi olan herkese bizimle iletişime geçmeleri çağrısında bulunuyorum. Yardım eden herkese teşekkür ederiz,” dedi.

Newark Bölge Komutanı’nın Açıklamaları

Newark bölge komutanı Insp Charlotte Ellam, bu olayın toplulukta yarattığı endişeleri anladığını belirterek, “Dedektif ekibinin gece gündüz çalıştığını ve tam olarak ne olduğunu ortaya çıkaracağımızı açıkça belirtmek isterim. Bölgede ekstra devriyeler yürütüyoruz ve bu devam edecek. Herhangi bir endişeniz varsa memurlarımızla konuşabilirsiniz. Ayrıca insanlardan spekülasyonlardan kaçınmalarını rica ediyoruz,” şeklinde konuştu.

İLGİLİ HABERLER