Caria Holidays

Ölen annesinin pasaportu ile İngiltere’ye gelen kadın, ülkesine iade edildi

 Ölen annesinin pasaportu ile İngiltere’ye gelen kadın, ülkesine iade edildi

Japonya’da Tochigi eyaletinde yaşayan bir kadın, ölen annesinin pasaportunu kullanarak İngiltere’ye gitti. Grafik tasarımcı olduğu öğrenilen 28 yaşındaki Shiho Hashimoto isimli kadın, İngiltere göçmenlik yetkilileri tarafından 54 yaşındaki annesinin pasaportunu kullanarak ülkeye girmeye çalıştığının tespit edilmesinin ardından tutuklanarak, ülkesine iade edildi.

KAN KAYBINDAN ÖLMÜŞ

Japonya polisinin, pasaportun asıl sahibi olan Keiko Hashimoto’nun kendi evinde öldüğünü doğrulamasının ardından genç kadın, cesedi kasıtlı olarak evde bıraktığı şüphesiyle 24 Mart’ta tutuklandı. Soruşturmanın derinleştirilmesinin ardından cesede yapılan otopsi sonucunda, 54 yaşındaki kadının kafasına aldığı darbe nedeniyle kan kaybından öldüğü ortaya çıktı. Shiho Hashimoto’ya yöneltilen suçlama cinayete teşebbüs olarak değiştirdi.

İNCELEME BAŞLATILDI

Hashimoto’nun Narita Havalimanı’ndaki güvenlik kontrol noktasından annesinin pasaportu ile nasıl geçebildiği ise henüz netlik kazanmadı. Olayla ilgili güvenlik zafiyetini ortaya çıkarmak üzere detaylı inceleme başlatıldı.

İLGİLİ HABERLER