Caria Holidays

Omicron acil durum senaryosu: Başbakan Johnson kurmaylarından hazırlık istedi

 Omicron acil durum senaryosu: Başbakan Johnson kurmaylarından hazırlık istedi

İngiltere’de çalışılan bir acil durum senaryosuna göre; Omicron varyantı dalgası nedeniyle kamu sektörü çalışanlarının dörtte birinin devamsızlık yapabileceği ve hizmetlerin sekteye uğrayabileceği belirtiliyor.

JOHNSON HAZIRLIK YAPILMASINI İSTEDİ

İngiliz basınındaki haberlere göre; günlük korona virüs rakamları rekor seviyelere ulaşmaya devam ederken Başbakan Boris Johnson’ın, kurmaylarına olası bir kötü durum senaryosu için hazırlıklarını yapmalarını istedi.

Tüm devlet dairelerinin, Omicron varyantına karşı korumayı artırmak için kilit çalışanların Covid-19 güçlendirici aşılarını almalarını sağlaması isteniyor.

NHS ÜZERİNDE BASKI OLUŞABİLİR

Çok sayıda vatandaşın 2022’nin ilk haftalarında izolasyona girmek zorunda kalabileceği, kamu hizmetlerinde, ulaşım ağlarında kaos oluşabileceği ve Ulusal Sağlık Kurumu NHS personel sayısının kritik seviyeye gelmesiyle sağlık sektöründe baskı oluşabileceğinden korkuluyor.

Ocak ayındaki bazı demiryolu hizmetleri, artan personel rahatsızlığı nedeniyle şimdiden iptal edildi veya acil durum tarifeleri getirildi.

25 BİNE YAKIN PERSONEL İŞE GİDEMEDİ

İngiltere’de, Noel döneminde %31 artışla 24 bin 632 NHS personeli Covid rahatsızlığı nedeniyle iş başı yapamadı. Aralık başındaki 12 bin 508 olan hasta personel sayısı neredeyse ikiye katlandı.

İLGİLİ HABERLER