• 01/03/2024

Pandemi Döneminde Haftalık 800 Bin Dolara Tatil

 Pandemi Döneminde Haftalık 800 Bin Dolara Tatil

Pandemi döneminde tatil ve seyahate dair pek çok şey değişti, zorlaştı ve karmaşık bir hal aldı. Ama tatil kavramı yok olmadı. Sadece artık daha lüks ve pahalı bir hale geldi. Böylelikle yeterince zengin olanlar için “tatil” hayal olmaktan çıkmadı. Zenginlerin tatil tercihleri de pandemi döneminde değişti. Genellikle daha güvenli olduğunu düşündükleri için yat tatilini seçenler için aylık fiyat 800 bin dolara kadar çıkıyor. 

Yüzbinlerce dolar harcanarak adeta saraya dönüştürülen yatlar ile seyahat etmek, Covid-19 krizi esnasında büyük bir özgürlük olsa gerek. İşte o yatlardan biri de; vaktinde ünlü oyuncular Elizabeth Taylor, Richard Burton, Marilyn Monroe ve İngiltere’nin eski başbakanlarından Winston Churchill gibi isimleri ağırlamış. Pek çok ünlünün tatil keyfi yaşadığı “Christina o” adlı bu yat, şimdi haftalığı 800 bin dolara yani yaklaşık 6.5 milyon liraya kiraya veriliyor.

Yeterince maddi güce sahip olan ve bu yatta bir hafta geçirmek isteyen pek çok isim olduğu için “Cristina o” yaz sezonu boyunca dolu görünüyor. Fakat Avrupa kıyılarında farklı fiyatlarla kiralanmayı bekleyen bir sürü yat var.

İLGİLİ HABERLER