• 01/03/2024

Pedofili ile suçlanan BBC spikeri İngiltere’yi şoke etti

 Pedofili ile suçlanan BBC spikeri İngiltere’yi şoke etti

Pedofili ile suçlanan BBC spikeri İngiltere’yi şoke etti

İngiltere’de bir BBC spikerinin, reşit olmayan birine görüntülerini paylaşması için 35 bin pound para verdiği ortaya çıktı.

Kimliği açıklanmayan erkek spiker, görevinden uzaklaştırıldı. Gencin annesi, The Sun’a konuştu ve şu an 20 yaşında olan çocuğunun, 17 yaşından beri spikerle temas halinde olduğunu söyledi: “Çok büyük paralar vardı, her seferinde yüzlerce ya da binlerce pound yolluyordu. Bir keresinde tek seferde 5 bin pound göndermişti. Para, çocuğumun cinsel içerikli fotoğrafları karşılığında gönderilmişti. BBC’deki bu adamı çocuğumun hayatını mahvettiği için suçluyorum.”

“ÇOCUĞUM KOKAİN BAĞIMLISI OLDU”

Anne; şu an 20 yaşında olan çocuğunun, BBC spikerinin ona verdiği para ile “kokain bağımlısı” olduğunu söylüyor.

BBC, annenin iddiasını doğrulayarak ilk şikayetin Mayıs ayı ortasında yapıldığını ve araştırmaya başladığını açıkladı. Ancak spiker, The Sun haberi yayınlayana kadar yayında kalmaya devam etti. BBC spikeri görevden aldıktan sonra bir iç soruşturma da başlattı.

Annenin neden The Sun’a konuştuğu ise henüz net değil. Muhafazakarlara yakınlığıyla bilinen The Sun, vatandaşlara haber karşılığında ödeme yapmasıyla nam saldı. Gazete, bu olay özelinde bu iddiayı reddediyor.

“BBC SPİKERLE KONUŞMADI”

Annenin sözlerinin devamı şöyle: “Çocuğum parasının bittiğini söyledi ve birden parası oldu. BBC’ye yaptığımız iki şikayet arasında bu spikerle bir konuşma yapmadığı çok açıktı çünkü onun çok önemli olduğunu düşünüyorlardı. “Biz asla bir soruşturma istemedik. Sadece BBC’nin o spikere, bu yaptığını durdurmasını söylemesini istedik. BBC güvenlik şefi bize olmayan bir numara verdi.”

Başta The Sun’ın ismi duyurmamasıyla birlikte, BBC’nin erkek spikerleri içinden bu ismin kim olabileceğine dair sosyal medyada çokça paylaşım yapıldı. Bu spikerin kim olduğu henüz belli değil.

Birleşik Krallık yasalarına göre spiker, 17 yaşındaki bir çocuğun cinsel içerikli fotoğraflarını talep etmişse, 26 haftadan başlayan bir hapis cezası ile karşı karşıya kalabilir. Şu an 20 yaşında olan gencin, 18 yaşına kadar BBC spikerine cinsel içerikli fotoğraf yollamadığı ortaya çıkarsa, söz konusu spiker ceza almayabilir.

İLGİLİ HABERLER