Prens Harry: “Ben annemin oğluyum”

 Prens Harry: “Ben annemin oğluyum”

İngiltere Prensi Harry yaptığı her şeyde 1997’de hayatını kaybeden annesi Prenses Diana’yı ‘onurlandırdığını’ ve ‘annesinin oğlu’ olduğunu söyledi.

Daily Mail’in haberine göre, ABD merkezli People dergisine konuşan Sussex Dükü (37), “Onunla birlikte olacak kadar şanslı olduğum 12 kısa yılda, geçmişi, rahatsızlığı veya durumu ne olursa olsun başkalarına yardım etmekten aldığı enerji ve gücü gördüm, hissettim. Yaptığım her şeyde annemi onurlandırıyorum. Ben annemin oğluyum” dedi.

ANNESİNİ KAYBETTİĞİNDE 12 YAŞINDAYDI

Prens, annesi 1997’de 36 yaşındayken bir trafik kazasında hayatını kaybettiğinde sadece 12 yaşındaydı. Sussex Dükü, o zamandan beri özellikle kara mayınlarını temizlemeye yönelik bir hayır kurumu olan The HALO Trust ile hayır işleri yürüttü.

Prenses Diana da, 1990’larda mayınlara karşı yürütülen mücadele kapsamında Angola’da The HALO Trust ile birlikte çalıştı.

O zamanlar, patlayıcı cihazların kullanımını yasaklayan uluslararası bir anlaşmaya verdiği destek siyasi bir duruş olarak görülse de, bu insani çabası büyük takdir gördü.

Prens Harry, The HALO Trust’ın çabalarını ve askeri mühimmat tehdidini vurgulamak için 1997’de kısmen temizlenmiş olan Angola’daki mayın tarlasında yürüyen annesi Diana’nın ayak izlerini takip ederek 2019’da Afrika’ya duygusal bir gezi yaptı.

İLGİLİ HABERLER