Prens Harry, Birleşmiş Milletler ‘de konuşacak

 Prens Harry, Birleşmiş Milletler ‘de konuşacak

The Independent’ta yer alan habere göre Prens Harry ve Meghan Markle’ın gelecek hafta New York’a dönerek Birleşmiş Milletler etkinliğine katılması bekleniyor.

Sussex Dükü, Uluslararası Nelson Mandela Günü olarak da bilinen 18 Temmuz’da BM Genel Kurulu’nda bir konuşma yapacak. Prens Harry’nin konuşmasında iklim değişikliğinin etkilerine ve küresel açlığa değineceği bildirildi.

Bir BM sözcüsü Daily Mail’e yaptığı açıklamada, “Güney Afrika Misyonu, pazartesi düzenlenen anma törenine Dük ve Düşes’in katılımını doğruladı” dedi.

MEGHAN DA GİDECEK

Konuşmayı Prens Harry yapacak olsa da Meghan Markle da onu desteklemek için New York’a gidecek. Böylelikle çift, geçen ay Birleşik Krallık Kraliçesi’nin platin jübile kutlamalarına pek dikkat çekmeden katılmalarından beri halkın karşısına ilk kez çıkacak.

Çift en son Eylül 2021’de Kaliforniya’dan New York’a seyahat etmiş, Prens Harry ve Meghan Markle, Central Park’taki Global Citizen Live konserinde aşı eşitliği hakkında farkındalık yaratmıştı. İkili, Özgürlük Kulesi’ni de ziyaret edip BM Genel Sekreter Yardımcısı Amina Mohammed’le bir araya gelmişti.

İLGİLİ HABERLER