Prens Harry güvenlik gerekçesiyle ailesini İngiltere’ye getirmek istemiyor

 Prens Harry güvenlik gerekçesiyle ailesini İngiltere’ye getirmek istemiyor

Prens Harry’nin avukatları, İngiliz kraliyetinin güvenli olmamasından dolayı için çocuklarını anavatanına getirmek istemediğini açıkladı.

Avukatlar geçtiğimiz cuma günkü duruşmada, prensin İngiliz kraliyetinin “güveli olmaması sebebiyle” çocuklarını anavatanına getirmek istemediğini söyledi.

ABC News’ün aktardığına göre, Harry, İngiltere hükümetinin, İngiltere’ye geldiğinde polis koruması için kişisel olarak ödeme yapmasına izin vermeyi reddetmesine yasal bir ‘meydan okuma’ başlattı. Hukuk ekibi, Harry’nin çocukları 3 yaşındaki Archie ve 8 aylık Lilibet’i ABD’den memleketini ziyarete getirmek istediğini söylüyor, ancak bu polis koruması olmadan çok riskli.

Britanya kraliyet ailesinin kıdemli üyelerine vergi mükellefleri tarafından finanse edilen polis koruması verildi, ancak Harry, kendisi ve karısı Meghan kraliyet ailesi olarak görevden ayrılıp 2020’de ABD’ye taşındığında bunu kaybetti. Çift, kararlarının İngiliz medyasının dayanılmaz müdahaleleri ve ırkçı tutumları olarak nitelendirdikleri şeylerden kaynaklandığını söyledi.

İNGİLİZ HÜKÜMETİ REDDEDİYOR

Sussex Dükü olarak da bilinen Harry, ABD’deki özel güvenlik ekibinin yurtdışında yeterli yetkiye sahip olmadığını veya İngiltere istihbarat bilgilerine erişimi olmadığını söyleyerek koruma için ödeme yapabilmek istiyor.

İngiliz hükümeti, yasal işlemler hakkında yorum yapmanın uygun olmadığını söyledi.

İLGİLİ HABERLER