• 01/03/2024

Prens Harry, Londra’da davacı olarak hakim karşısına çıktı

 Prens Harry, Londra’da davacı olarak hakim karşısına çıktı

Prens Harry, Londra’da davacı olarak hakim karşısına çıktı

İngiltere Prensi Harry, Kraliyet sırlarını açığa çıkaran kitabından sonra ilk kez ABD’den İngiltere’nin başkenti Londra’ya geldi.

Londra Yüksek Mahkemesi’nde görülen davada Harry, Associated Newspapers’e yasadışı bilgi topladığı iddiasıyla dava açmıştı. Harry, “suç faaliyetlerinin ve ağır mahremiyet ihlallerinin kurbanları” olduklarını iddia etti.

ÖZEL DEDEKTİF TUTTU İDDİASI

Prens, ajansı evlere ve arabalara dinleme cihazları yerleştirmek ve özel görüşmeleri kaydetmek gibi yasa dışı eylemler gerçekleştirmek için özel dedektif tutmakla suçladı. Ayrıca, yayıncının içeriden bilgi elde etmek polis memurlarına rüşvet verdiğini, tıbbi kayıtları elde etmek için sahte belge kullanıldığı ve “yasadışı yollardan ve manipülasyonla” banka hesaplarına ve mali işlemlere gireceğini iddia ediyor.

AKILALMAZ KARALAMALAR

Bugün Londra’daki Kraliyet Adalet Mahkemelerinde görülen dava, dört günlük bir ön duruşmanın başlangıcı. CNN’deki habere göre yayımcı iddiaları “akıl almaz karalamalar” olarak ifade etti. Ajans avukatı, iddiaları “hiçbir inandırıcı kanıta dayanmayan asılsız ve son derece karalayıcı iddialar” olduğunu belirtti.

Geçen yıl Sussex Dükü, aralarında şarkıcı Elton John’un da bulunduğu Daily Mail, Mail on Sunday ve Mail Online’ın yayıncısına karşı açtığı davalara da katılmıştı.

İLGİLİ HABERLER