Prens Harry, polis koruması olmadan İngiltere’ye dönmek istemiyor

 Prens Harry, polis koruması olmadan İngiltere’ye dönmek istemiyor

Kraliyet görevlerinden ayrılarak ABD’ye yerleşen Prens Harry, İngiltere’ye döndüğünde kendisinin ödeyeceği polis koruması talebinin reddedilmesine karşı adli inceleme talep etti. 

Harry’nin yasal bir temsilcisi, oğlu Archie ve yedi aylık bebek kızı Lilibet’i ABD’den İngiltere’ye getirmek istediğini, ancak çok tehlikeli olduğu için “eve dönemeyebileceklerinden” korktuğunu söyledi.

“KENDİ KORUMALARINI TUTTU”

Dük, Kraliyet Ailesi’nin kıdemli bir üyesi olarak Kraliyet’teki görevlerinden ayrıldıktan sonra vergi mükelleflerinden faturayı ödemelerini istemek yerine güvenliğini kendisi finanse etme teklifinde bulunmuştu..

Ancak Harry, ABD’deki özel koruma ekibinin, karısını ve çocuklarını güvende tutmak için gerekli olan Birleşik Krallık istihbarat bilgilerine erişimi olmadığı için endişeli ve bu yüzden İngiliz polisinden de koruma istiyor.

Dük’ün yasal temsilcisi yaptığı açıklamada, “İngiltere her zaman Prens Harry’nin evi ve karısının ve çocuklarının güvende olmasını istediği bir ülke olacak. Polis korumasının olmaması çok büyük bir kişisel risk oluşturuyor. Sussex Dükü ve Düşesi, aileleri için özel bir güvenlik ekibini kişisel olarak finanse ediyor, ancak bu güvenlik, İngiltere’deyken ihtiyaç duyulan gerekli polis korumasını kapsamıyor” dedi.

İLGİLİ HABERLER