• 16/04/2024

Prens Harry’nin kitabı İngiltere tarihine geçti

 Prens Harry’nin kitabı İngiltere tarihine geçti

Prens Harry’nin anı kitabı, İngiltere’de en hızlı satan kitap olarak tarihe geçti. ‘Spare’ yazılı, ekitap ve sesli kitap formatlarında tam 400 bin kopya sattı

Penguin Random House Genel Müdürü Larry Finlay yaptığı açıklamada, “Bu kitabın uçacağını her zaman biliyorduk, ancak bu bizim beklentilerimizi bile aşıyor” dedi.

Açıklamada Finlay “Bildiğimiz kadarıyla, ilk gününde bundan daha çok satan kitaplar Harry’nin (Potter) başrolde olduğu kitaplardı” diye ekledi. Yayıncı, bunun İngiliz satışlarına dayandığını söyledi.

İspanyolca baskısı yanlışlıkla planlanandan daha erken satışa çıkan Prens Harry’nin kitabı Salı günü resmen satışa çıktı. Kitap, Harry’nin babası Kral Charles, üvey annesi Camilla ve ağabeyi Prens William hakkındaki suçlamalarını ifşa etmesi nedeniyle tüm dünyada ilgi topladı.

Prens Harry, kitabında, abisi ile kavga sırasında William’ın Meghan’ı ‘zor, kaba ve ömür törpüsü’ olarak nitelendirdiğini ve basının eşi Meghan’la ilgili söylediklerini papağan gibi tekrarladığını anlatmıştı.

İLGİLİ HABERLER