bellonareklam1

Prenses Diana soruşturması istifa getirdi!

 Prenses Diana soruşturması istifa getirdi!
iinternational supermarket

Martin Bashir’in 1995’te BBC Panaroma programında Prenses Diana ile sahte belgelere dayanan bir röportaj yapmasının ardından açılan soruşturma istifa getirdi.

Röportajın yapıldığı dönemde BBC Genel Müdürü olan Lord Hall, ilgili soruşturmanın ardından Ulusal Galeri başkanlığından istifa etti.

1996 YILINDAKİ İÇ SORUŞTURMAYI YÜRÜTMÜŞTÜ

Diana’nın erkek kardeşi Earl Spencer’ın , Metropolitan Polisi’nden BBC’yi tekrar araştırmasını istemesi sonucu yeniden yapılan soruşturma, 1996 yılında Lord Hall tarafından yürütülen iç soruşturmanın başarısız olduğunu ortaya koymuştu.

Polis Teşklatı’ndan bir sözcü, Metropolitan Polis Komiseri Cressida Dick’in kız kardeşinin şantaj ve dolandırıcılık kurbanı olduğunu iddia eden Earl Spencer’dan bir mektup alıp almadığı konusunda yorum yapmadı.

“BASHIR STANDARTLARIN GERİSİNDE KALDI”

Eski kıdemli yargıç Lord Dyson tarafından yapılan bağımsız soruşturma, Bashir’in güvenilmez ve dürüst olmadığını ve şirketin röportajla ilgili soruları yanıtlarken yüksek standartlarının gerisinde kaldığını ortaya çıkardı.

“SAHTE BELGELER KULLANDI”

Ayrıca Bashir’in, röportajı elde etmek için Earl Spencer’a gösterdiği sahte belgelerle alay ederek BBC kurallarını ciddi şekilde ihlal ettiğini de buldu.

İLGİLİ HABERLER