Caria Holidays

SVB’nin İngiltere kolu 15 milyon sterlin ikramiye dağıttı

 SVB’nin İngiltere kolu 15 milyon sterlin ikramiye dağıttı

SVB’nin İngiltere kolu 15 milyon sterlin ikramiye dağıttı

Silikon Vadisi Bankası’nın “çöküşünün” ardından üst düzey yöneticilerin elindeki hisselerin “değersiz hale geldiği” bildirildi.

18 Mart tarihli Sky News haberinde ismi açıklanmayan kaynaklara dayanılarak SVB UK personeline ve üst düzey yöneticilerine yapılan ödemelerin, SVB UK’yi 13 Mart’ta 1 İngiliz Sterlini (1,22 ABD Doları) karşılığında satın alan HSBC UK Bank tarafından “bu hafta başında” imzalandığı bildirildi.

SVB UK’nin CEO’su Erin Platts’a ya da kıdemli meslektaşlarına ne kadar ikramiye verildiğinin “belirsiz” olduğu bildirilirken, kaynaklar ikramiye havuzunu “mütevazı” olarak tanımladı ve toplamda “15 milyon ila 20 milyon sterlin arasında” (yaklaşık 18,26 milyon ila 24,35 milyon ABD doları) olduğunu söyledi.

İçeriden bir kaynağın SVB UK’nin “tek başına satın alınmamış olması halinde” ikramiyelerin “bu hafta ödenmeyeceğini” belirttiği bildirilirken, içeriden bir kaynağın da üst düzey yöneticiler ve diğer çalışanlar tarafından tutulan hisse senetlerinin SVB UK’nin neredeyse çöküşüyle “değersiz hale geldiğine” dikkat çekti.

Bunlara ek olarak ,kramiye ödemelerinin SVB UK’deki “HSBC’nin yetenek tabanına duyduğu güvenin bir işareti” olduğunu ve “kilit personeli elde tutmak” amacıyla “daha önce kararlaştırılan ödemelerin” yerine getirileceğini söylediği bildirildi.

SVB UK daha önce 17 Mart’ta attığı bir tweet’te, 14 yıl boyunca Birleşik Krallık’ın yenilikçi ekonomisini destekleyip büyüttükten sonra artık HSBC’nin bir parçası olmaktan “mutluluk duyduğunu” belirtmişti.

İLGİLİ HABERLER