“Teknoloji çağında doğa felsefesi ve mimarlık”

 “Teknoloji çağında doğa felsefesi ve mimarlık”

Londra Yunus Emre Enstitüsü, Genç Akademisyenler Seminer Serisi’nin 22. bölümünde “Teknoloji çağında doğa felsefesi ve mimarlık” konu başlıklı sunumuyla University College London (UCL) doktora öğrencisi Melih Kamaoğlu’nu ağırladı.

Londra Yunus Emre Enstitüsü, 29 Kasım 2022 tarihinde Genç Akademisyenler Serisi’nin 22. ve yeni sezonun ilk oturumunda doğayı kavrayış biçimimizin bilgisayar teknolojileri aracılığıyla mimari tasarıma nasıl yansıdığını inceleyen çarpıcı bir sunuma ev sahipliği yaptı. UCL’de doktora eğitimine devam eden Melih Kamaoğlu’nun gerçekleştirdiği sunum, mimari ve doğa severler tarafından büyük bir ilgiyle karşılandı.

Kamaoğlu, konuşmasına antik yunandan, rönesansa farklı dönemlerde doğa felsefesinin mimarlığı nasıl etkilediğini tarihsel süreç içerisinde anlatarak başladı. Konuşmacı araştırmasının temel amacının, farklı doğa kavramlarının hesaplama yoluyla nasıl simüle edildiğini ve mimarlar tarafından tasarım yöntemleri olarak kullanıldığını göstermek olduğundan bahsetti.

Söyleşiyi, Yunus Emre Enstitüsü Londra’nın YouTube Kanalı @yeelondra’dan izleyebilir, gelecekteki Genç Akademisyenler Seminer Serisi ile ilgili güncellemeleri takip etmek için Londra Yunus Emre Enstitü’nün web sitesini bu linkten https://yeelondon.org.uk/ ziyaret edebilir veya sosyal medya hesaplarını @yeelondra takip edebilirsiniz.

İLGİLİ HABERLER