• 14/04/2024

TikTok’ta gördüğü ‘Yardıma ihtiyacım var’ işareti kız çocuğunu kurtardı

 TikTok’ta gördüğü ‘Yardıma ihtiyacım var’ işareti kız çocuğunu kurtardı

ABD’nin Kentucky eyaletinde 61 yaşındaki şüpheli tarafından kaçırılan 16 yaşındaki kız çocuğu, kaçırılma sırasında TikTok’ta gördüğü yardım işaretini kullandı. Otoyolda seyir esnasında yardım işaretini tanıyan bir motosiklet sürücüsü, polisi arayarak genç kızın kurtarılmasında rol oynadı.

Polis 5 Kasım’da yaptığı açıklamada, bir motosiklet sürücüsünün ihbarda bulunarak araçtaki bir kadın yolcunun sosyal medya platformu ‘TikTok’ta ev içi şiddeti temsil eden bir el hareketi yaptığını belirtti. Motosiklet sürücüsü, aracın bir erkek tarafından kullanıldığını ve 16 yaşındaki kız çocuğunun endişeli göründüğünü, aracın camından ‘Yardıma ihtiyacım var’ hareketini yaptığını vurguladı. Yetkililer, motosiklet sürücüsünün aracı takip ederek polise sürekli şüpheli aracın güncel konumunu bildirdiğini açıkladı.

Polis, motosiklet sürücüsüyle sürekli konuştuklarını ve en uygun bölgede trafiği durdurarak şüpheliyi gözaltına aldığını duyurdu.Çocuk için 2 Kasım günü Kuzey Karolina, Asheville’de ailesi tarafından kayıp ihbarı yapıldığı bilgisi paylaşıldı.

İLGİLİ HABERLER