• 20/05/2024

Türk Havacılığında yeni dönem: Türk – İngiliz ortalıklığı

 Türk Havacılığında yeni dönem: Türk – İngiliz ortalıklığı

Gebze Teknik Üniversitesi Teknopark’da yer alan Fly Bvlos Technology, İngiltere’nin en iyi drone eğitim okulu Flyby Technology ile “Teknoloji Transferi, Sivil Drone Eğitimi ve Üretimi İşbirliği Anlaşması”nı geçtiğimiz Mayıs ayında imzalamıştı.

Bu anlaşma doğrultusundaki Flyby Technology ve Fly Bvlos Technology arasındaki ortaklık; Türk – İngiliz Firmaları arasındaki ilk yarıya yarıya iş ortaklığı olması özelliğini taşıdığı bildirildi.

DENEME EĞİTİMLERİ BAŞLADI

Bu ortaklık neticesinde deneme eğitimleri geçen hafta sonu Gebze Teknik Üniversitesi Teknopark’daki Fly Bvlos Technology Uçuş Okulu’nda başladı. Pandemi koşulları nedeniyle online olarak gerçekleşen GVS (General Visual Line of Sight) eğitimi, Türk ve İngiliz pilotların daha parlak bir gelecek için yaptıkları fikir alışverişleriyle son buldu.

 Eğitim, İngiltere Kraliyet Hava Kuvvetleri’nin seçkin pilotları arasında yer alan ve şu an Büyük Britanya’nın Uçuş Eğitim Merkezi (Central Flying School)’nde eğitmen olan Peter Batson tarafından verildi.

EĞİTİMLER TEKNOPARKTA GERÇEKLEŞECEK

Fly Bvlos Technology; havacılık sektörü için yetişmiş insan kaynağı, yeni nesil insansız hava araçlarının kullanımı ve Ar-Ge faaliyetlerine dair eğitimlerini Gebze Teknik Üniversitesi Teknopark’daki Uçuş Okulunda gerçekleştirecek.

İLGİLİ HABERLER