• 02/03/2024

Türk kökenli kız öğrencinin ölümü Almanya’da infial yarattı

 Türk kökenli kız öğrencinin ölümü Almanya’da infial yarattı

Almanya’nın Ulm kenti yakınındaki Illerkirchberg kasabasında iki genç kızın okula giderken bıçaklı saldırıya uğraması ülke çapında infiale yol açtı.

Polisten yapılan açıklamada olayın Pazartesi günü sabah 7.30’a doğru meydana geldiği, 13 ve 14 yaşlarındaki iki genç kızın okula giderken “bıçakla olduğu düşünülen” bir saldırıya uğradığı bildirildi. Türk kökenli 14 yaşındaki kız öğrencinin olay yerinde hayata döndürüldüğü, ancak kaldırıldığı hastanede tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak yaşamını yitirdiği açıklandı.

13 yaşındaki diğer kız öğrencinin ağır yaralı olduğu, ancak yaşamsal tehlikesinin bulunmadığı kaydedildi. Ulm Başsavcılığı sözcüsü, Alman haber ajansı dpa’ya yaptığı açıklamada 13 yaşındaki kızın, arkadaşının öldüğünü öğrendiğini ve psikolojik olarak zor bir durumda olduğunu belirtti.

Eritreli zanlı hastanede

Polis açıklamasında, saldırganın okul yakınındaki sığınmacı yurdundan geldiği ve saldırı sonrasında buraya kaçtığının belirlendiği, bunun üzerine özel timlerce sığınmacıların kaldığı binaya düzenlenen operasyonda Eritreli üç kişinin gözaltına alındığı bildirildi. Üç kişiden saldırgan olduğu düşünülen birinin yaralı olduğu ve polis gözetiminde hastaneye kaldırıldığı, diğer ikisinin serbest bırakıldığı kaydedildi.

Polis açıklamasında 27 yaşındaki Eritreli zanlının üzerinde bir bıçak bulunduğu, saldırının bıçakla işlendiğinin düşünüldüğü belirtilerek başlatılan soruşturmada saldırının nedeni ve saldırganla iki kız öğrencinin önceden birbirini tanıyıp tanımadığının araştırıldığı kaydedildi.

İLGİLİ HABERLER