• 01/03/2024

Türk müziğinin efsaneleri Londra’ya geliyor

 Türk müziğinin efsaneleri Londra’ya geliyor

Türk müziğinin efsaneleri Londra’ya geliyor

Müzik dünyasının efsane isimleri Erkan Oğur ve İsmail Hakkı Demircioğlu, geleneksel halk müziğimiz ve âşık edebiyatımızın en güzel örneklerini sunmak üzere Londra’daki EartH Hackney’de sahne alacaklar. Çağdaş şarkılara geniş ve derin bir perspektife sahip ikili ile Çiğdem Aslan ve Tahir Palalı’nın yer alacağı konser 3 Mart Pazar günü, saat 19.00’da başlayacak.

Bu özel etkinlikte, Londra’da yaşayan  sanatçılar Tahir Palalı ve Çiğdem Aslan da kendi sanatlarını sergileyecekler. Palalı ve Aslan, derin Anadolu mirasından süzülen deyişleriyle, müziksel tarihimizin bu önemli gecesine ayrı bir renk katacaklar.

Erkan Oğur kimdir?

4 yaşından itibaren keman, bağlama, flüt ve cümbüş çalarak müziğe başlayan Erkan Oğur kendi yaratımı perdesiz gitarı ile 1976 yılından bu yana kendine özgü üslubu ve sedasıyla sayısız albümde yer aldı. İTÜ – İstanbul Devlet Konservatuarı – Müzik Teorisi Bölümü’nden mezun olduktan sonra çalışmalarında ağırlıklı olarak kopuz, dede bağlama, ud, perdesiz gitar, klasik gitar, elektrikli gitar ve sesini kullanarak müziğimize icracı ve yorumcu olarak devasa katkılar sunmuş, müzik yaşamı boyunca pek çok müzisyene ilham kaynağı olmuştur.

İLGİLİ HABERLER