Türkçe konuşan toplumu onlar temsil edecek

 Türkçe konuşan toplumu onlar temsil edecek

İngiltere’de 6 Mayıs’ta yapılan yerel seçimlerle Türkçe konuşan toplum üyeleri de meclis üyelerini ve yöneticilerini seçtiler.

WALTHAM FOREST’TA JUSTIN HALABİ

Yerel seçim sonuçlarına göre;  Londra’nın Waltham Forest bölgesinde Kıbrıslı Türk Justin Halabi, Belediye Meclisi’ne seçildi. İktidardaki Muhafazakâr Parti’nin adayı olarak seçilen 23 yaşındaki Halabi’nin annesi İlkay İsa ve babası Halil Halabi ile aynı yerde görev yapacağı öğrenildi. Hukuk Fakültesi mezunu Halabi, finans sektöründe çalışıyor.

ENFIELD’DA AYTEN GÜZEL

Türkiye kökenli vatandaşların yoğun olarak yaşadığı Enfield da ise 27 yaşındaki Ayten Güzel, ana muhalefetteki İşçi Partisi’nden belediye meclisine girdi. Ailesi aslen Elbistanlı olan Güzel, Nottingham Üniversitesi’nde siyaset bilimi öğrenimi gören Güzel, aynı zamanda Türkiye kökenli İşçi Partisi milletvekili Feryal Clark’ın asistanlığını yapıyordu.

Enfield Belediyesi Meclis Başkanı Nesil Çalışkan, Güzel’i başarısından dolayı kutladı.

Güzel, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada “Yaklaşık bir aydır seçim çalışması kapsamında arkadaşlarımla her evi ziyaret ederek oy istedik. Seçmen bize inandı ve seçti. Bundan sonra daha fazla çalışacağım. Destek veren tüm arkadaşlarıma teşekkür ederim” diye konuştu.

İLGİLİ HABERLER