Caria Holidays

Uzmanlar önermemesine rağmen hükümetin aşı ısrarı sürüyor

 Uzmanlar önermemesine rağmen hükümetin aşı ısrarı sürüyor

İngiltere’de uzmanların tavsiye etmemesine rağmen, Bakanlar Kurulu, COVID-19 aşılarının 12 ila 15 yaşındaki tüm çocuklara sunulacağı konusunda iyimser.

Aşı ve Bağışıklama Ortak Komitesi Cuma günü yaptığı açıklamada, programı bu yaş grubundaki kötü sağlık koşullarına sahip daha fazla çocuğu içerecek şekilde genişleteceğini, ancak sağlıklı olanların aşılanmasını önermediğini söyledi.

HÜKÜMET AŞI KONUSUNDA İSTEKLİ

Ancak, Sky News’in belirttiğine göre; hükümet kaynakları, bu yaş grubundaki tüm çocuklara aşı sunmaya istekli ve ebeveynlerin bunu güven verici bulacağını düşünüyor.

SON BİR TAVSİYE BEKLENİYOR

İngiltere’den Chris Whitty de dahil olmak üzere İngiltere’nin dört baş sağlık görevlisinden, bir hafta içinde son bir tavsiyede bulunmaları istendi.

Times, aşıların önümüzdeki hafta en kısa sürede başlayabileceğini bildirdi.

AŞILAMA KOMİTESİ ÖNERMEDİ

Cuma günü erken saatlerde Aşı ve Aşılama Ortak Komitesi JCVI, korona virüsün sağlıklı çocuklar için yalnızca küçük bir risk oluşturduğunu ve bu nedenle aşılanmanın yararının bu yaş grubu için toplu aşılamayı destekleyecek kadar büyük olmadığını söylemişti.

İLAÇ DÜZENLEME KURUMU ONAYLAMIŞTI

Bağımsız ilaç düzenleyicisi, İlaç ve Sağlık Ürünleri Düzenleme Kurumu, 12 yaş ve üzerindekiler için Pfizer ve Moderna aşılarını onayladı.

EĞİTİM BAKANI UMUTLU

Okullar ise binlerce aşı görevlisini işe almak için şimdiden çabalar sürüyor ve Eğitim Bakanı Gavin Williamson daha önce 16 yaşından küçüklerin aşılanabileceğini “umduğunu” söyledi.

Geçen ay, aşı programı 16 ve 17 yaşındakilerin tümüne genişletildi ve bunun sonucunda 1,4 milyon gence aşı sunuldu.

İLGİLİ HABERLER