Caria Holidays

Vize başvuruları sonuçlanmayan mağdurlardan imza kampanyası

 Vize başvuruları sonuçlanmayan mağdurlardan imza kampanyası

İngiltere’de yaşayan ve İçişleri Bakanlığı’na yaptıkları vize başvuruları hala sonuçlanmayan Türk vatandaşları mağduriyet yaşamaya devam ediyor.

Çoğunluğunun Ankara Anlaşması uzatma başvuruları olduğu belirtilen vize başvurularına dikkat çekmek isteyen mağdurlar imza kampanyası başlattılar.

KAMPANYAYI İMZALAMAK İÇİN LÜTFEN BURAYA TIKLAYIN

İngiltere Parlamentosu resmî sitesinde şu ana kadar 1.444 kişi tarafından imzalanan “6 aydan uzun süredir karar bekleyen vize başvurularına öncelik verin” adlı imza kampanyasında şu detaylar yer alıyor;

“İngiltere’de kalmak için yapılan birçok başvuru, aylardır karar bekliyor. Başvuru sahipleri, karar alınırken ülkeyi terk etmeleri halinde ikamet haklarını kaybedebileceklerinden, kişisel ve mesleki yaşamları büyük ölçüde etkilenmiştir. Sevdiklerini göremiyorlar, ağır hasta akrabalarını ziyaret edemiyor ve hatta yurtdışındaki yakın aile üyelerinin cenazelerine katılamıyorlar.”

Yasalara göre; eğer kampanya imzacıları 10 bin kişiyi aşarsa, hükümetin bu konuyla ilgili bir açıklama yapması gerekiyor; 100 bin kişiyi aşarsa Mecliste bu konunun görüşülmesi gerekiyor.

İLGİLİ HABERLER