Caria Holidays

13 yaşındaki Türk çocuğunun ölümü sevenlerini yasa boğdu

 13 yaşındaki Türk çocuğunun ölümü sevenlerini yasa boğdu

İngiltere’nin Bournemouth kentinde yaşayan Altun ailesinin 13 yaşındaki çocuğu Mehmet A.’nun aşırı derecede uyuşturucudan hayatını kaybettiği şüphesi sevenlerini yasa boğdu. Bournemmouth Daily Echo Gazetesi’nin haberine göre; 14 yaşındaki başka bir çocuk uyuşturucuyu tedarik ettiği şüphesiyle gözaltına alındı.

YARIM SAATLİĞİNE DIŞARI ÇIKTI

Hürriyet Gazetesi’nin aile yakınlarından aldığı bilgilere dayandırdığı habere göre; Kayserili bir ailenin iki çocuğundan biri olan İngiltere doğumlu Mehmet, perşembe günü annesinden yarım saatliğine dışarı çıkmak için izin istedi. Geri döndüğünde yorgun hisseden ve terleyen Mehmet’e bisikletle gidip geldiği için yorgun düşmüş olabileceğini belirtti ve duşa girmesini istedi. Ancak Mehmet, duştan çıktığında bilincini kaybetti ve ağzından kan gelmeye başladı. Derhal bir ambulans ve ambulans helikopter geldi. Ambulans ile hastaneye kaldırılan küçük çocuk, hastanedeki tüm müdahalelere karşın kurtarılamadı.

Polis, Mehmet’in ölüm nedenini belirlemek için otopsi sonuçlarını beklemek gerektiğini, ancak aşırı dozda uyuşturucudan şüphelendiklerini belirtti.

14 YAŞINDAKİ GENÇ GÖZALTINDA

Polis, aynı kentte yaşayan 14 yaşındaki bir başka çocuğun, A sınıfı diye tabir edilen ağır bir uyuşturucu madde temin etme suçlamasıyla gözaltına alındığını ve soruşturmaya yardımcı olduğunu açıkladı.

“AŞIRI DOZDAN ÖLDÜĞÜNE İNANIYORUZ”

Soruşturmayı yürüten dedektif Neil Third “Çok genç bir yaşamın kaybedildiği çok trajik bir olayla karşı karşıyayız. Düşüncelerimiz Mehmet’in ailesi ve arkadaşlarıyla. Mehmet’in nasıl öldüğü konusundaki soruşturmalarımız sürüyor. Henüz otopsi yapılmadı, ancak şu anda aşırı dozda uyuşturucudan öldüğüne inanıyoruz” diye konuştu.

İLGİLİ HABERLER